EUIPO PIRATAVIMO TYRIMAI 2020

EUIPO paskelbė tyrimą apie piratavimo mastus 2020 metais Europos Sąjungoje. Ką gi, Lietuva ES bendrame kontekste užima trečiąją vietą. Tai lėmė didelis TV ir muzikos piratavimas. Kaip skelbia tyrimų rezultatai, labiausiai piratavimą įtakojantis veiksnys yra šalies ekonominė situacija- gyventojų pajamų…

INAC TAPOME GOOGLE TCRP PROGRAMOS NARIAIS

INAC tapome Google Patikimos autorių teisių pašalinimo programos” (TCRP- patikima autorių teisių programa) partneriais. INAC šis įrankis suteiks galimybę atstovaujamiems teisių turėtojams dar greičiau ir efektyviau ginti teises ir nedelsiant pašalinti iš Google paieškos piratinių tinklalapių nuorodas.Lietuvoje ir toliau stipriname…

SOCIALINIAI TINKLAI- PIRATŲ ROJUS

Kalbant apie piratavimo mastus ir būdus dažnai turima mintyje tik tinklalapiai. Tačiau piratavimo rūšių yra daug. Viena rūšių- neteisėtai viešai skelbiami filmai ir serialai socialiniuose tinkluose. Paimkime kaip pavyzdį tik vieną kanalą https://myvi.ru/ru/user/spygliuxre/ Šiame kanale yra patalpinti 7526 vnt. vaizdo…

INTELEKTINĖS NUOSAVYBĖS APSAUGOS STIPRINIMAS LIETUVOJE

Vakar, 2021-11-12 d. įvyko Intelektinės nuosavybės apsaugos koordinavimo komisijos, kuri sudaryta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. birželio 17 d. nutarimu Nr. 623 „Dėl Intelektinės nuosavybės apsaugos koordinavimo komisijos sudarymo“, posėdis. Vakar, 2021-11-12 d. įvyko Intelektinės nuosavybės apsaugos koordinavimo komisijos, kuri…

ĮSIGALIOJO NAUJI LR AUTORIŲ IR GRETUTINIŲ TEISIŲ ĮSTATYMO PAKEITIMAI, DRAUDŽIANTYS MOKĖTI UŽ NELEGALŲ TURINĮ NAUDOJANTIS LIETUVOS MOKĖJIMO PASLAUGŲ TEIKĖJAIS. AR TAI TURĖS ĮTAKOS PIRATAVIMUI

Jau nuo šiandien įsigaliojo nauji LR ATGTĮ pakeitimai, neleisiantys mokėti už nelegalų turinį naudojantis Lietuvos finansų sektoriaus paslaugomis. Kiek tai pakeis piratavimo mastus? Ar įstatymo pakeitimai turės didelės įtakos siekiant rinkos perkrovimo? Jau ruošiant pakeitimus buvo pastebėta tendencija, kad ir…

TEISIŲ GYNIMAS. PASAULINĖ IR LIETUVOS PRAKTIKA

Kartais girdime, kad kova prieš „piratus” neduoda rezultatų. Tačiau rezultatai iš tikrųjų yra, tik jie lengvai neateina, o teisių gynimas yra nuolatinis procesas. Internete viskas nuolat vyksta dinamiškai, todėl ginant teises visada reikia žiūrėti į priekį ir numatyti kaip jas…

AR TIKRAI NAUJAUSI LR AUTORIŲ TEISIŲ ĮSTATYMO PAKEITIMAI DĖL MOKĖJIMO PASLAUGŲ NUTRAUKIMO PAŽEIDĖJAMS SUMAŽINS PIRATAVIMĄ LIETUVOJE?

Šiuo laikotarpiu kaip iš gausybės rago pasipylė LR ATGTĮ pakeitimai. Suprantama, norint kuo geriau apginti autorių ir gretutines teises reikalingi teisiniai aktai, teisingai reglamentuojantys gynimą ir užtikrinantys besiginančiųjų apsaugą. Tačiau kaip bebūtų keista, nesiekiama išnaudoti esančių įstatymų privalumus, o tikimasi,…

UŽDARYTI DAR PENKI „PIRATINIAI” TINKLALAPIAI

INAC ir atstovaujami teisių turėtojai ėmėsi aktyvių veiksmų šalinant neteisėtai viešai paskelbtus filmus internete. Po pranešimų dėl pažeidimų, svetainių valdytojai nesiėmė veiksmų šalinti filmus. Veiksmų šalinant neteisėtą turinį ėmėsi serverių talpinimo (Hostingo) kompanijos. Jos suteikė tam tikrą laikotarpį pašalinti kūrinius,…