ĮSIGALIOJO NAUJI LR AUTORIŲ IR GRETUTINIŲ TEISIŲ ĮSTATYMO PAKEITIMAI, DRAUDŽIANTYS MOKĖTI UŽ NELEGALŲ TURINĮ NAUDOJANTIS LIETUVOS MOKĖJIMO PASLAUGŲ TEIKĖJAIS. AR TAI TURĖS ĮTAKOS PIRATAVIMUI

Jau nuo šiandien įsigaliojo nauji LR ATGTĮ pakeitimai, neleisiantys mokėti už nelegalų turinį naudojantis Lietuvos finansų sektoriaus paslaugomis. Kiek tai pakeis piratavimo mastus? Ar įstatymo pakeitimai turės didelės įtakos siekiant rinkos perkrovimo? Jau ruošiant pakeitimus buvo pastebėta tendencija, kad ir piratinių tinklalapių valdytojai tam ruošiasi. Daugelis tinklalapių, besinaudojančių PayPal paslaugomis mokėjimo paskirtyje nurodo mokėjimą už hostingo paslaugas, todėl jie ir iki šiol priima atsiskaitymus PayPal.

Taip pat, tiems tinklalapiams, kurie nutraukė PayPal mokėjimo paslaugas, nedaug laiko prireikė, kol įsidiegė STRIPE mokėjimo tarpininko paslaugą. Kiti padarė dar gudriau- norėdamas užsisakyti VIP paslaugą- rašai tiesiai tinklalapio valdytojui ir gauni apmokėti paruoštą ruošinį. Sumokėjus nurodytą sumą atsidaro visas tinklalapio turinys.

Dar viena paslauga- mokėjimas kuponais. Norint peržiūrėti filmus, perkami kuponai iš tarpininkų- fizinių asmenų- suvedami kuponų kodai ir tuomet galima žiūrėti filmus.Pajamos taip pat generuojamos ir iš reklamos paspaudimų, kuomet norint peržiūrėti filmą turime paspausti reklaminius skydelius.

Kiek analizavome piratinius tinklalapius, deja neradome nei vieno tinklalapio, kuriame būtų galimybė atsiskaityti už filmus naudojantis Lietuvos finansų sektoriaus įmonių paslaugomis. Suprantama, kad naujasis įstatymo pakeitimas sureguliuos teisinę Lietuvos bazę. Tačiau ar tai turės didelės įtakos piratų pajamų mažėjimui?

INAC komentaras TV3.LT portale: https://www.tv3.lt/naujiena/lietuva/nuo-lapkricio-1-osios-naujas-apynasris-piratams-siekia-istustinti-ju-pinigines-n1121787

© INAC.LT, 2021 Visos teisės saugomos