Filmų, muzikos ir knygų vagys per metus Lietuvoje padaro apie 2,1 mlrd. eurų žalos

„Biški“ vagis nebūna“ – tokiu šūkiu pajėgas sutelkusios autorių teisių organizacijos duria pirštu į vagystes, prie kurių prisideda devyni iš dešimties Lietuvos interneto vartotojų.

Visuomenės informavimo ir politikų dėmesio atkreipimo iniciatyvai susivienijo visos šalies autorių teises ginančios organizacijos. Tai – Intelektinės nuosavybės apsaugos centras (INAC), Lietuvos gretutinių teisių asociacija (AGATA), asociacija LATGA, Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija (AVAKA), Lietuvos muzikos verslo asociacija (LMVA) ir asociacija M.A.M.A.

INAC skaičiavimais, filmų, muzikos ir knygų vagysčių naudojantis internetu mąstas Lietuvoje išties yra bauginantis. Kuomet pasaulyje nelegaliai intelektinį turinį platinančių tinklapių daroma žala per metus siekia 461 mlrd. JAV dolerių, Lietuvoje žala viršija 2,1 mlrd. eurų – tai yra ženkli visos rinkos dalis.

Iniciatyvos dalyviai kviečia vartotojus naudotis legaliu turiniu ir pabrėžia naudojimosi legaliomis interneto platformomis paprastumą. Kartu raginama vadinti daiktus tikraisiais vardais ir, atsisakant termino „piratas“, intelektinės nuosavybės vagis būtent taip ir vadinti.

Nuolatinė interneto stebėsena, kūrinių šalinimas, jei šalinimas yra nuolatinis, t.y. nuolat pažeidžiamos kūrėjų, kompanijų teisės, yra vienintelė išeitis nedelsiant nutraukti pažeidimus. Nors tinklalapių valdytojai ar administratoriai ir bendradarbiauja šalinant kūrinius, jie turi pareigą prieš naudojantis kūriniais (juos talpinant į svetaines), susižinoti teisių turėtojus ir atsiklausti licencijos, tačiau to nedaro. Tai reiškia, kad jie nededa jokių pastangų skaidriai vystyti verslą ir legaliai platinti kūrinius.

Kiekvienam interneto varotojui, naudojančiam teisėtas filmų peržiūrų platformas nuoširdžiai dėkoja Lietuvos prodiuseriai, kino platinimo kompanijos ir mes- INAC!

 

Šaltinis: http://www.nevagiam.lt/#naujienos